Polecane

Zapytanie ofertowe - Rządowy Program Odbudowy Zabytków

 

 

 

Parafia pw. św. Jerzego w Bytowie, z siedzibą w Bytowie, przy ul. Josyfa Slipyja 2, zaprasza do złożenia oferty cenowej na wykonanie zamówienia
pn. „Prace rekonstruktorskie i renowacyjne zabytkowej Cerkwi
pw. św. Jerzego  w Bytowie”,

dofinansowanego z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

 

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe przeprowadzenie prac rekonstruktorskich i renowacyjnych w zabytkowej Cerkwi
pw. św. Jerzego w Bytowie.

 

Szczegóły zamówienia zostały zawarte w załącznikach.

 

Zapytanie ofertowe ( PDF ) 

Formularz ofertowy

zał 2 do zapytania

zał 3 do zapytania

zał 4 do zapytania

zał 5 do zapytania

zał 6 do zapytania

zał 7 do zapytania

Załącznik do umowy - karta gwarancyjna

Dokumentacja do zapytania ofertowego ( plik skompresowany ZIP )

 

 

 

Promesa wstępna

 

 

Unieważnienie postępowania

 

 

PROTOKÓŁ Z POSTĘPOWANIA

Bożonarodzeniowa msza św.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Koncert z okazji upamiętnienia Dni Szewczenki

 


Z okazji kolejnego jubileuszu urodzin i śmierci ukraińskiego wieszcza, w Bytowie, 19.03.2017r odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca twórczość Tarasa Szewczenki.


Związek Ukraińców w Polsce koła w Bytowie dla upamiętnienia jego twórczości w salce nad Cerkwią Św. Jerzego przygotował akademię poświęconą jego twórczości. Przy pełnej sali wystąpiły dzieci z punktu nauczania j. ukraińskiego z Borzytuchomia ( przygotowane przez Oksanę Guzek) i dzieci z zespołu „Barwinok” z Bytowa ( przygotowane przez panią Halinę Harasym)


Tarasa Szewczenko jeden z najwybitniejszych ukraińskich poetów. Urodzony 9 marca 1814 we wsi Moryńce pod Kijowem, w rodzinie chłopskiej, wychowywał się na dworze bogatego ziemianina Engelhardta, który posłał go na naukę malarstwa do Petersburskiej Akademii Sztuki. Debiutował jako poeta tomikiem wierszy i poematów „Kobzar”, zapoczątkowując nowy okres rozwoju ukraińskiej literatury romantyzmu. Był zwolennikiem zniesienia pańszczyzny i uwolnienia chłopów za co był wielokrotnie więziony, spędzając łącznie 14 lat na zesłaniu lub w więzieniu. Taras Szewczenko zmarł 10 marca 1861 w Petersburgu. Przewieziono go do Kijowa a pochowany został w maju 1861 w Kaniowie. Zarówno przez swój program polityczny, jak i przez używany język, zrozumiały dla wszystkich Ukraińców, nawet zamieszkujących odległe od siebie tereny i mówiących na co dzień dziesiątkami dialektów i gwar ukraińskich, Szewczenko stał się  jednym z kreatorów nowożytnego narodu ukraińskiego, jego kultury i jego tradycji. Właśnie dlatego co roku na początku marca Ukraińcy na całym świecie – w kraju i za granicą – obchodzą uroczyście „Dni Szewczenkowskie”, święto kultury i języka ukraińskiego, organizując koncerty, spektakle teatralne, konkursy recytatorskie i opowiadając o historii swojego wielkiego rodaka.

 

20170319 112839

 

20170319 113047

 

20170319 113259

 

20170319 113343

mapa
Link