Polecane

Obchody 70-tej rocznicy Akcji Wisła w parafii św. Jerzego w Bytowie

 

 

18-go czerwca 2017 r parafia św. Jerzego odznaczała 70-tą rocznicę Akcji Wisła.  Ks. proboszcz Roman Malinowski wcześniej poprosił aby w tym święcie uczestniczyła jak największa ilość uczestników przymusowej deportacjii, wszyscy mieli przjść do cerkwi w wyszywankach. Tak też się stało.

Więcej…
Bożonarodzeniowa msza św.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

WIZYTA RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH W BYTOWSKIEJ CERKWI

Dnia 14 stycznia 2020 na święto Obrzezania Pańskiego - Nowy Rok według kalendarza juliańskiego naszą parafię w Bytowie odwiedził

pan Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich wraz z prof. Cezarym Obracht- Prondzyńskim z Uniwersytetu Gdańskiego oraz przedstawiciele władz Miasta Bytów- Burmistrz Ryszard Syłka, Zastepca Burmistrza- Jacek Czapiewski oraz Naczelnik Wydziału Oświaty - Andrzej Hrycyna.

Proboszcz ks. Stefan Prychożdenko przedstawił historię parafii św. Jerzego w Bytowie oraz bogactwo naszych liturgicznych i narodowych tradycji okresu bożonarodzeniowego.

Pan Bodnar wyraził zadowolenie ze spotkania i wyznał, że na Ziemi Bytowskiej widać zróżnicowanie: wyznaniowe, językowe, narodowe.


Mirosława Prychożdenko

 

 

Rzecznik2

 

Rzecznik1

 

mapa
Link